Karolína Square Dance Club

Ahoj, vitaj na stránke tanečného klubu Karolína SDC. Tancujeme, podporujeme a vyučujeme square dance a round dance.

V našom klube netancujú profi tanečníci, po škole či po práci sa v ňom stretávajú ľudia rôzneho veku, ktorí si majú chuť zatancovať v príjemnej spoločnosti. Tancujeme pre zábavu, pre radosť z tanca.

Klubové večery organizujeme každú stredu v čase 18:00 - 21:30 v priestoroch tanečnej školy Sun Dance Academy na Úderníckej 7, Petržalka, Bratislava (mapa). (verejná doprava) Verejná doprava: najbližšie zastávky sa obe volajú Stn. Petržalka a chodia z nich autobusy 80, 99 a 59, 91, 93, 94, 191, N93.

Tancujeme súbežne v dvoch halách: square dance úrovní MS, Plus, A1 (A2) a round dance úrovní II-VI. Pred návštevou sa prosím ohláste mailom (neplatí pre záujemcov, ktorí prídu na kurz).

Round dance

spoločenské tance špecifické tým, že sa tancujú na nápovedu cuera.

Tancuje sa cha-cha, two-step, waltz, foxtrot, rumba, samba, jive, tango, quickstep a iné na reprodukovanú hudbu, do ktorej cuer napovedá naučené tanečné figúry. Tanečníci teda nepoznajú naspamäť celé choreografie tancov, učia sa jednotlivé figúry. Tie sú podľa obtiažnosti zaradené do fáz I - VI.

Square dance

dynamické a variabilné tance vo štvorylkách.

Nezvyklá je pri tomto tanci postava tzv. callera, ktorý vyvoláva do hudby názvy figúr, ktoré tanečníci vzápätí zatancujú. Tanečníci musia ovládať jednotlivé figúry, ale nikdy vopred nevedia, čo vlastne budú tancovať, záleží iba na fantázii callera, akú choreografiu zostaví.

Pridaj sa k nám

V roku 2022 otvárame jarný kurz round dance pre začiatočníkov, ktorý bude prebiehať každú stredu od apríla do júna medzi 19:30 a 21:00. Začíname otvorenou hodinou v stredu 30.3.2022. Otvorená hodina je zdarma, prines si prosím topánky s podrážkou, ktorá nezanecháva šmuhy.

Cena kurzu je 70€ za osobu (120€ za tanečný pár).

Na videách nižšie sú ukážky z minulých otvorených hodín.

Májovka

Májovka je tanečná akcia, ktorú Karolína organizuje od roku 1992. Ide o jednu z najväčších akcií v našom regióne, každý rok prilákame 200 až 300 tanečníkov z celého sveta. Najviac tanečníkov ku nám prichádza z Česka a Nemecka, nemalé zastúpenie majú aj Rakúsko a Rusko, ale privítali sme už aj tanečníkov z Francúzska, Holandska, Srbska či Taiwanu. Pýšime sa špičkovými callerskými hviezdami, v posledných rokoch pre nás callerovali Sandie Bryant, Jerry Story či Brian Hotchkies. Viac informácií o aktuálnej Májovke nájdeš na special.karolina.sk.

Naša Facebook stránka

Fotogaléria

Fotogalériu pripravujeme.

Kontakt

Ďakujeme.

Kontaktovať nás môžeš aj e-mailom (info@karolina.sk) alebo telefonicky (+421 904 610 604).